Ferie w regionie siedleckim – atrakcje dla uczniów
- Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Ferie tuż-tuż! Uczniowie z Mazowsza rozpoczną dwutygodniową zimową przerwę już 3 lutego. W tym czasie dzieci i młodzież mogą skorzystać z ciekawej oferty marszałkowskich instytucji kultury. Zabawa detektywistyczna, warsztaty edukacyjne czy budowanie zamku z tektury – to tylko część atrakcji.
Z myślą o uczniach, którzy ferie spędzą w domu, instytucje kultury prowadzone przez samorząd województwa mazowieckiego przygotowały ciekawe i różnorodne propozycje.
– Nasze placówki kultury przygotowały dla najmłodszych mieszkańców regionu siedleckiego ciekawe propozycje, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Co ważne, uczniowie mogą odwiedzać nasze muzea za symboliczną złotówkę w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” – zachęca Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
WARSZTATY NA ZAMKU
Muzeum Zbrojownia zaprasza od 4 do 14 lutego na zajęcia historyczne dla dzieci w wieku od 7 lat „Ferie na zamku w Liwie”. 4 i 11 lutego placówka organizuje zabawę detektywistyczną „Tropem Kościuszki”. W środy (5 i 12 lutego) muzeum zaprasza na zajęcia „O archeologu, który odbudował zamek”, czyli o Ottonie Warpechowskim. Uczestnicy będą wspólnie poszukiwać artefaktów ukrytych na terenie muzeum.
– Zamek w Liwie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z edukatorami oraz spotkania z historią i sztuką. Weźmiemy udział w detektywistycznej zabawie i wyruszymy w podróż, by odkryć tajemnice ukryte w eksponatach znajdujących się w zamkowych podziemiach. Będzie można wcielić się w średniowiecznego budowniczego – zachęca Mikołaj Kasprowicz z zamku w Liwie.
6 i 13 lutego odbędą się spotkania „U księżnej Anny za piecem – opowieść o kaflach gotyckich i renesansowych”. Będą im towarzyszyć zajęcia plastyczne polegające na malowaniu kafli odtworzonych na podstawie wykopalisk zamku w Liwie. Z koli 7 i 14 lutego muzeum zaprasza na warsztaty modelarskie „Zbuduj Zamek!”. Uczestnicy zbudują zamek – zamiast cegieł użyją tektury, a zamiast wapiennej zaprawy – kleju. Dzieci poznają układ budynków i pomieszczeń liwskiej warowni i odtworzą ją w formie wspólnie zbudowanej makiety. Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia pod nr 25 792 57 17 lub adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
DLA FANÓW HISTORII
Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944) od 3 do 14 lutego zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty o kulturze żydowskiej „Muzeum w pudełku”. Uczniowie wezmą udział w grze narracyjnej z minikolekcją muzealną zawierającą przedmioty i fotografie związane z kulturą i historią polskich Żydów. Obowiązują zapisy: tel. 25 781 16 58, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..